Belka
Czwartek, 28 Października 2021   imieniny: Judyty, Szymona, Tadeusza
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Badania antywirusowe - bezpłatny test anty-hcv

Data publikacji: 2019-07-01, Data modyfikacji: 2019-07-02
A A AWydrukDrukuj  
 
CZY WIESZ CZYM JEST HCV? - To wirus przenoszony przez krew, który wywołuje wirusowe zapalenie wątory typu C. W Polsce ok. 150 tysięcy osób może być zakażonych z czego 80%może nie być świadomych. Nieuleczalne zapalenie wątroby typu C uszkadza wątrobę i może prowadzić do marskości, a nawet raka. Jeśli kiedykolwiek byłeś/aś w takiej sytuacji: Zabiegi medyczne z użyciem niesterylnego sprzętu, Zabiegi kosmetyczne wykonywane niesterylnym sprzętem, Przyjmowanie narkotyków w infekcjach donosowo, Kontakty seksualne bez zabezpieczenia, Transfuzje krwi i preparatów krwiopochodnych, Użyczanie przedmiotów osobistego użytku np.: żyletek, maszynek do golenia, szczoteczek do zębów, Skorzystaj z badania które odbędzie się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Chociwlu w dniu 8 lipca 2019 r. w godzinach od 9.00 do 12.00, I piętro, sala nr 11.Badania będą wykonywane nieodpłatnie w ramach Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych w kierunku HCV „Test na HCV-Prosty krok do zdrowia”.Do kogo szczególne kierowane są badania, m.in.: Podopieczni Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, Podopieczni Ośrodków dla Trudnej Młodzieży (Resocjalizacyjnej), Słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Uczestnicy Spotkań AA, Podopieczni Domów Spokojnej Starości, Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, Parafianie, Pracownicy małych Zakładów Przetwórczych (warzyw, owoców, mięsa, mleczarni), Pracownicy Zakładów Oczyszczania Miasta, Pacjenci Szpitali Powiatowych mający umowę z KRUS (pacjenci oddziałów kardiologicznych i/lub nefrologicznych), Sołtysi (sesje rady gmin), Klienci aptek z małych miasteczek (miasteczek, w których są max 2 apteki), Nie zwlekaj, Twoja profilaktyka jest bardzo ważna, często może zapobiec rozwojowi choroby. Zapraszam na badania Burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak  

Pełna treść wiadomości na: chociwel.pl/informacje/aktualnosci/badania-antywirusowe-bezplatny-test-anty-hcv
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola