Belka
Wtorek, 25 Czerwca 2019   imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Człowiek Bez Barier

Data publikacji: 2012-10-11, Data modyfikacji: 2012-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Człowiek Bez Barier

Andrzej Zieliński, znalazł się wśród 17 półfinalistów dziesiątej edycji konkursu „Człowiek Bez Barier". Sam będąc osobą niepełnosprawną od wielu lat walczy o poprawienie życia osób niepełnosprawnych mieszkających w naszym powiecie. Zagłosujmy na niego!

Głosować można do 16 października na stronie www.niepelnosprawni.pl. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Publiczności w tegorocznym konkursie. „Człowiek Bez Barier" to inicjatywa Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, mająca na celu promocję osób z niepełnosprawnością, zaangażowanych społecznie w przełamywanie barier w życiu codziennym. Więcej o konkursie na stronie http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/117662.

Andrzej Zieliński ma 51 lat. Mieszka w Chociwlu. W wieku 33 lat uległ wypadkowi. To ciężkie doświadczenie, którego doznał sprawiło, że bez reszty oddał się działalności społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych. Powołał Koło Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych przy staroście. Za trud i bezinteresowne służenie innym otrzymał Złotą Odznakę Honorową Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, a w 2004 roku Nagrodę Olimpus Hominum za pozainstytucjonalną działalność humanistyczną.

 

stargard.pl, Źródło artykułu: stargard.pl, Autor zdjęć: stargard.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola