Belka
Wtorek, 25 Czerwca 2019   imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Fajerwerki nie dla każdego

Data publikacji: 2012-12-29, Data modyfikacji: 2012-12-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Fajerwerki nie dla każdego

Grudzień to czas sprzedaży i używania fajerwerków. Pamiętajmy, że na każdym opakowaniu powinna znajdować się etykieta w języku polskim, data ważności, opis produktu oraz zalecenia producenta z instrukcją obsługi. Fajerwerków nie wolno sprzedawać osobom poniżej 18 lat.

Obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Za łamanie tego zakazu może spotkać się z surowymi konsekwencjami karnymi. Podobnie jak nieostrożne obchodzenie się z fajerwerkami, które może zagrażać życiu lub zdrowiu lub mieniu. Grozi za to kara aresztu, grzywny albo nagany. Natomiast za sprzedaż materiałów pirotechnicznych nieletnim, grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wyroby pirotechniczne przeznaczone do sprzedaży powinny zawierać: nazwę produktu, nazwę i adres producenta oraz polską instrukcję obsługi. Bez tych informacji nie powinniśmy kupować fajerwerków, podobnie jak i przeterminowanych bądź wycofanych z obiegu.

Przed użyciem fajerwerków warto przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie pozwalajmy naszym dzieciom samodzielnie kupować fajerwerków, a tym bardziej nie pozwalajmy na ich samodzielne używanie. Przy ich „odpalaniu” postępujmy zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli dany fajerwerk jest na kijku nie trzymajmy go w ręku, przy odpalaniu wbijmy go w ziemię lub włóżmy do butelki. Po odpaleniu petardy nie czekajmy, odrzućmy ją aby nie wybuchła zbyt blisko nas, jeżeli nie odpaliła, nie majstrujmy przy niej, bezpieczniej będzie ją wyrzucić i wziąć następną. Równie ważnym jest aby nie używać fajerwerków będąc pod wpływem alkoholu a także aby nie odpalać ich w domu bądź na balkonie.

Zarówno policjanci jak i straż miejska już rozpoczęła kontrole w punktach sprzedaży wyrobów pirotechnicznych w Stargardzie. Kontrole dotyczą posiadania wymaganych zezwoleń na sprzedaż, ale też oznaczeń na materiałach pirotechnicznych oraz wyposażenia straganów i miejsc sprzedaży w sklepach w podręczny sprzęt gaśniczy.

, Źródło artykułu: http://www.stargard.pl/, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola