Belka
Wtorek, 25 Czerwca 2019   imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto słucha Mieszkańców

Data publikacji: 2013-04-21, Data modyfikacji: 2013-04-21
A A AWydrukDrukuj  
 

W Urzędzie Miejskim obyły się kolejne konsultacje społeczne. Tym razem dotyczyły budowy chodnika przy ul. Morskiej. Stargardzianie zgłaszali swoje uwagi do inwestycji.

Chodnik przy ul. Morskiej będzie miał długość 784 m i szerokość 2 m. Zostanie położony po stronie krzyża pokutnego. W tej nie chwili nie wiadomo jeszcze, ile pieniędzy pochłonie realizacja inwestycji. Kosztorys ma powstać do maja tego roku. Przedstawiciele Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska starają się, by roboty w jak największej części, zostały wykonane jeszcze w tym roku. Priorytetowymi i wymagającymi dużych nakładów finansowych działaniami są jednak: budowa drogi łączącej ulicę Spokojną z Golczewem oraz przebudowa ul. Chrobrego. Od przebiegu realizacji tych inwestycji zależy w dużej mierze moment rozpoczęcia kładzenia chodnika na ul. Morskiej.

Niedawne spotkanie to kolejne konsultacje społeczne, które zorganizowano w Urzędzie Miejskim. Ich celem jest umożliwienie stargardzianom wyrażenie swojego zdania na temat planowanych inwestycji. W uwagi wsłuchują się przedstawiciele Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska oraz projektanci. Propozycje zawsze są bardzo poważnie rozważane i analizowane. Opinie i nawiązanie dialogu z bezpośrednio zainteresowanymi mieszkańcami jest ważne, ponieważ to oni najlepiej znają specyfikę swojej najbliższej okolicy.

Konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców ul. Morskiej, którzy zgłaszali własne sugestie co do budowy planowanego chodnika. Sygnalizowali, by postawić latarnie na tzw. zielonej części drogi, która w tej chwili nie jest jeszcze utwardzona. Projekt nie zakłada jednak budowy oświetlenia. Proponowano także, by utwardzić teren wokół krzyża pokutnego. Na tym etapie inwestycji odstąpiono od takiej koncepcji ze względu na ograniczony budżet. Priorytetem jest budowa bezpiecznej i wygodnej drogi dla pieszych. Niewykluczone jednak, że w przyszłości oba oczekiwania zostaną zrealizowane. Wszystko zależy od możliwości finansowych.

Konsultacje społeczne w sprawie kolejnych inwestycji w Stargardzie odbędą się w drugiej połowie 2013 roku.

UM Stargard Szczeciński, Źródło artykułu: www.stargard.pl, Autor zdjęć: UM Stargard Szczeciński
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola