Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Najlepsi z wiedzy o Korczaku

Data publikacji: 2013-02-13, Data modyfikacji: 2013-02-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Najlepsi z wiedzy o Korczaku

W Książnicy Stargardzkiej nastąpiło rozstrzygnięcie VI Powiatowego Konkursu Plastycznego, którego tematem była działalność i twórczość Janusza Korczaka, patrona 2012 roku, ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Janusz Korczak był wybitnym społecznikiem, publicystą i pisarzem.

Konkurs patrona Książnica organizuje od 2006 roku wspólnie z II Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie. W obecnej edycji wzięło udział 33 uczestników ze szkół podstawowych (klasy IV - VI), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych naszego miasta oraz powiatu stargardzkiego. 

Laureaci
SZKOŁY PODSTAWOWE - I miejsce - Nelly Czajka - Rożek z SP w Kunowie.
GIMNAZJA - I miejsce - Magdalena Cymerman z Gimnazjum nr 2 w Stargardzie.
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE - I miejsce - Łukasz Zieliński z II LO w Stargardzie.

W tym roku Sejm RP wybrał patronem, Juliana Tuwima. Twórczość poety będzie tematem tegorocznej edycji konkursu, który zostanie rozstrzygnięty w grudniu.

, Źródło artykułu: http://www.stargard.pl/, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola