Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe kino w Stargardzie

Data publikacji: 2013-04-21, Data modyfikacji: 2013-04-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Nowoczesna, kameralna i wzbogacająca ofertę kulturalno – rozrywkową Stargardu – taka jest Piwnica Artystyczna, którą oficjalnie otwarto w czwartek. Sala posiada urządzenia do projekcji w trybach 2 i 3D oraz bardzo dobrej jakości system nagłośnieniowy i oświetleniowy.

Druga sala kinowa pozwoli na zaoferowanie mieszkańcom bogatszego repertuaru filmowego. Oprócz seansów, w Piwnicy mają odbywać się także koncerty i spektakle. Dawna kotłownia będzie mogła być także wykorzystywana podczas konferencji i spotkań tematycznych.


Na przebudowę i wyposażenie sali wydano prawie 2 miliony 200 tysięcy zł. Ponad 650 tysięcy zł pochodzi z dofinansowania przyznanego przez Urząd Marszałkowski. - To nie pierwszy raz, kiedy współpracujemy z prezydentem Sławomirem Pajorem. Doceniam dobre zarządzanie i gospodarowanie. To była naprawdę pozytywna współpraca – powiedział podczas otwarcia Andrzej Jakubowski, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego.

Piwnica Artystyczna jest miejscem, z którego bez utrudnień mogą korzystać osoby niepełnosprawne. W sumie zmieści 83 widzów. Już od dziś wyświetlane są tam filmy. - Kończymy przebudowę Stargardzkiego Centrum Kultury. Adaptacja tych pomieszczeń była ostatnim poważnym zadaniem przy modernizacji tej jednostki – mówił prezydent Sławomir Pajor. Inwestycję samodzielnie prowadziło SCK. Po raz pierwszy w naszym mieście jednostka samorządowa podjęła się takiego zadania. – Życzę mieszkańcom Stargardu, okolic i całego regionu, żeby korzystali z tego miejsca jak najchętniej. Żeby to miejsce tętniło kulturą – mówił Olgierd Geblewicz, marszałek województwa.

UM Stargard Szczeciński, Źródło artykułu: www.stargard.pl, Autor zdjęć: UM Stargard Szczeciński
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola