Belka
Wtorek, 25 Czerwca 2019   imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

O współczesności muzeów

Data publikacji: 2013-06-18, Data modyfikacji: 2013-06-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Przez dwa dni Stargard gościł uczestników konferencja i „Między tradycją a nowoczesnością.

Polskie i niemieckie muzealnictwo na Pomorzu”. Polscy i niemieccy naukowcy zaprezentowali dokonania muzeów - wystawy, projekty edukacyjne, a także ich ofertę dla turystów. Dwudniowa konferencja podzielona została na panele tematyczne: Muzea – wystawy historyczne oraz Muzea a społeczeństwo. Edukacja – marketing miejsca – pamięć historyczna. Organizatorzy skupili się na dwóch podstawowych aspektach: roli wystaw historycznych i sposobie prezentacji narracji muzealnej oraz funkcji jaką odgrywa muzeum we współczesnym społeczeństwie. 

Konferencja była częścią projektu „Dwa miejsca z historią – przebudowa, remont i rozbudowa obiektu bastei w Stargardzie Szczecińskim oraz tworzenie funkcji muzealnych w Klasztorze Franciszkanów w Neubrandenburgu oraz Bastei w Stargardzie Szczecińskim”. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej. Jego zasadniczym celem była przebudowa Bastei wraz z otoczeniem oraz przygotowanie wystaw w dwóch historycznych obiektach, w Neubrandenburgu i w Stargardzie. W Klasztorze Franciszkanów w Neubrandenburgu prace jeszcze trwają. Muzeum w Bastei oddano zwiedzającym 13 czerwca.

UM Stargard Szczeciński, Źródło artykułu: www.stargard.pl, Autor zdjęć: UM Stargard Szczeciński
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola