Belka
Wtorek, 25 Czerwca 2019   imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ogrody zdobią Stargard

Data publikacji: 2012-09-27, Data modyfikacji: 2012-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Ogrody zdobią Stargard

Finał XI edycji konkursu „Ogrody wokół nas" już za nami. Jury oceniło 107 nieruchomości i wybrało zwycięzców w czterech głównych kategoriach. Nagrody, w tym roku ceramiczne dekoracje, za upiększanie Stargardu dostali wszyscy laureaci.

Wiceprezydent Rafał Zając oraz przewodniczący rady Miejskiej Wiesław Masłowski wręczyli dyplomy i prezenty laureatom, którzy w tym roku zdaniem komisji konkursowej najlepiej zadbali o wystrój nieruchomości i balkonów w mieście. Jury przez dwa miesiące dokonywało przeglądu zgłoszonych obiektów. Oceniono poszczególne nieruchomości, przyznając punkty zgodnie z kryteriami ocen określonymi w regulaminie. Decydowały walory estetyczne, czystość, zastosowanie zieleni jako podstawowego elementu kompozycji, elementy małej architektury, nowatorskie rozwiązania techniczne przyjazne środowisku oraz zaangażowanie i wkład pracy w podniesienie estetyki zagospodarowania.

Konkurs odbywa się w kategoriach (w nawiasie liczba zgłoszeń): zagospodarowanie terenu wokół budynku mieszkalnego wielorodzinnego (68 zgłoszeń), urządzenie i dekoracja balkonu (13 zgłoszeń), zagospodarowanie ogrodu w zabudowie jednorodzinnej (16 zgłoszeń), zagospodarowanie nieruchomości wokół obiektu usługowego (10 zgłoszeń).

Na wniosek komisji konkursowej Prezydent Miasta przygotował również nagrodę specjalną za innowacyjne zagospodarowanie nieruchomości. Przypadła ona w tym Stargardzkiemu TBS za zagospodarowanie kwartału C.

Nagrodami w tegorocznym konkursie były wyroby ceramiczne, ręcznie zdobione, które z powodzeniem będą dekoracją nie jednej nieruchomości, balkonu, a także ogrodowego tarasu.

Finał konkursu „Ogrody wokół nas" odbył się w Stargardzkim Centrum Kultury. Uświetnił go występ grupy Poetica z MDK.

Laureaci:

 

stargard.pl, Źródło artykułu: stargard.pl, Autor zdjęć: stargard.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola