Belka
Wtorek, 25 Czerwca 2019   imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prezydent: Fabryka MTU w Stargardzie będzie!

Data publikacji: 2012-10-02, Data modyfikacji: 2012-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Prezydent: Fabryka MTU w Stargardzie będzie!

Prezydent Sławomir Pajor jest przekonany, że inwestycja MTU w Stargardzie dojdzie do skutku. Prezydent uważa, że decyzje niemieckiego inwestora są przemyślane i zrozumiałe, biorąc pod uwagę światową sytuację gospodarczą.

Komentarz prezydenta Stargardu Sławomira Pajora odnośnie decyzji o przesunięciu o rok budowy fabryki MTU w naszym mieście.

„Stargard nic nie traci. Inwestor po prostu dostosowuje swoje plany inwestycyjne do aktualnej sytuacji gospodarczej na świecie. Tego można się było spodziewać, mimo determinacji inwestora, aby budować. Jestem przekonany, że ta determinacja pozostaje, mimo poślizgu w rozpoczęciu budowy.
O przesunięciu planów inwestycyjnych MTU dowiedziałem się podczas ubiegłotygodniowego spotkania z prezesem Karlem Kolmuss. Wiem, że o tej sprawie rozmawiał również telefonicznie z marszałkiem województwa. Nie byłem więc zaskoczony bieżącymi informacjami w prasie na ten temat, lecz raczej tonem pojawiających się doniesień. Uspokajam - fabryka MTU w Stargardzie będzie.
Pewne okoliczności i zamówienia rynkowe na najbliższy okres, nakazują obecnie spółce spowolnienie planów inwestycyjnych. Inwestor, podkreślam to z całą mocą, nie wycofuje się z nich, lecz przesuwa je nieznacznie w czasie, czyli do końca lata przyszłego roku. Dla uspokojenia wszystkich dodam, że inne działania naszego niemieckiego partnera pokazują, że myśli na poważnie o Stargardzie. Właśnie dokupił dodatkowe grunty w naszym parku przemysłowym, kolejne 10 ha w sąsiedztwie wcześniej posiadanej działki. Nie zrobiłby tego, gdyby nie zamierzał w Stargardzie wybudować tego co zaplanował. Spokojnie przyjmujemy więc do wiadomości decyzję o chwilowym przesunięciu w czasie budowy zakładu w naszym mieście. Fabryka oraz centrum badawcze MTU w Stargardzie będzie wybudowane, jestem o tym przekonany".

 

stargard.pl, Źródło artykułu: stargard.pl, Autor zdjęć: stargard.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola