Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Program ,,Cudze chwalicie swego nie znacie" wyjazd do Szczecina

Data publikacji: 2018-08-22, Data modyfikacji: 2018-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego „Cudze chwalicie swego nie znacie” Koło Terenowe Polskiego Towarzystwa Walki Kalectwem w Chociwlu otrzymało dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego z PROGRAMU SPOŁECZNIK na realizację projektu pn. „Cudze chwalicie swego nie znacie”- wyjazd integracyjny seniorów i osób niepełnosprawnych „ Celem projektu była integracja mieszkańców z Gminy Chociwel w szczególności seniorów i osób niepełnosprawnych oraz poznanie historii stolicy województwa- Szczecina. W dniu 26 lipca 2018 r zorganizowano wyjazd do Muzeum- Centrum Dialogu –Przełomy , gdzie poznano dzieje miasta od czasów nazizmu, czasu wielkich wędrówek ludów po II wojnie światowej, polonizacji Pomorza Zachodniego, stalinizmu, okresu wyczekiwania na zamiany, wreszcie przełomy 1970/71, 1980/81, 1988/89. Była to bardzo pouczająca historia, dla wielu osób było to przypomnienie wydarzeń z ich lat młodości. Uczestnicy brali także udział w rejsie po Odrze tutaj poznali historię portu i Stoczni Szczecińskiej, dziedzictwa przyrodniczego rzeki Odry. Po zakończeniu wyjazdu w dniu 07.08.2018 r zostało zorganizowane spotkanie podsumowujące projekt, w trakcie, którego zaprezentowano zdjęcia ze szkolenia , przygotowano pytania z nagrodami, w celu utrwalenia wiedzy o historii Szczecina. Uczestnikami spotkania byli członkowie Koła TWzK, burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak i zastępca Ireneusz Płóciennik oraz uczestnicy wyjazdu szkoleniowego. Andrzej Zieliński.  

Pełna treść wiadomości na: chociwel.pl/informacje/aktualnosci/893-program-cudze-chwalicie-swego-nie-znacie-wyjazd-do-szczecina
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola