Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rok szkolny zainaugurowany

Data publikacji: 2012-09-04, Data modyfikacji: 2012-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Rok szkolny zainaugurowany

Wczoraj w Stargardzie zainaugurowano rok szkolny 2012/13. Uroczystość odbyła się w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 1. Wzięli w niej udział przedstawiciele samorządu miejskiego i powiatowego, parlamentarzyści, a także kadra nauczycielska i uczniowie.

Tegoroczne wydatki na oświatę i wychowanie oraz edukacyjną opiekę wychowawczą w mieście wynoszą 56 364 051 zł. Kwota obejmuje wydatki na zadania objęte subwencją oraz realizowane wyłącznie ze środków własnych. Subwencja na ten rok opiewa na 42 460 401 zł.

Do 6 przedszkoli miejskich przyjęto 836 dzieci. Nie przyjęto 163. Jednocześnie przedszkola niepubliczne dysponują 515 miejscami. W roku szkolnym 2012/13 kontynuowanie wychowania przedszkolnego odbywać się będzie po przejściu całej grupy dzieci sześcioletnich do danej szkoły lub w szkołach obwodowych. Od 1 września 2012 r. obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego będzie realizowany przez 779 dzieci w oddziałach zorganizowanych w budynkach szkół podstawowych i 292 w przedszkolach (w tym 48 w przedszkolach niepublicznych).

Do ośmiu stargardzkich szkół podstawowych uczęszczać będzie 3 899. Po raz pierwszy naukę rozpocznie 676 uczniów.
Do czterech gimnazjów oraz Gimnazjum Integracyjnego uczęszczać będzie 2 084 w tym 750 w klasie pierwszej.
Miasto nadal będzie prowadziło bezpłatny dowóz dzieci do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, szkół podstawowych i gimnazjów, jeśli placówki oddalone są o ponad trzy kilometry. Ogółem liczba uczniów dowożonych wynosi 436. Dzieci niepełnosprawne dowożone są do szkół autobusami komunikacji miejskiej oraz dwoma specjalnymi pojazdami będącymi w dyspozycji Miejskiego Zakładu Komunikacji.

W roku szkolnym 2012/2013 będą kontynuowane zajęcia pozalekcyjne wspierające indywidualizację procesu dydaktycznego w ramach projektu: „Indywidualizacja nauczania i wychowania w klasach I-III szkół podstawowych w Stargardzie Szczecińskim". Projekt jest realizowany od listopada 2011 r. i współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
W ramach realizacji projektu do 30 czerwca 2013 r., w szkołach podstawowych zostanie przeprowadzonych 10320 godzin dodatkowych zajęć edukacyjnych.

Młodzieżowy Dom Kultury jest również jednostką oświatową. W rozpoczętym roku szkolnym prowadzić będzie działalność w dwóch działach: Wychowania Estetycznego oraz Rekreacji i Imprez Masowych. W obu funkcjonuje 7 pracowni - choreografii, plastyki, muzyki, imprez, szachowa, akademia przedszkolaka i żeglarstwa. Zajęcia odbywają się w wymiarze 219 godzin tygodniowo w 39 kołach, dla średnio 468 uczestników.

 

stargard.pl, Źródło artykułu: stargard.pl, Autor zdjęć: stargard.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola