Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

STBS walczy o 'Budowę Roku'

Data publikacji: 2013-04-05, Data modyfikacji: 2013-04-05
A A AWydrukDrukuj  
 
STBS walczy o 'Budowę Roku'

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rywalizuje o tytuł „Budowy Roku 2012” przyznawanej przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Wśród najładniejszych, najoryginalniejszych i najbardziej funkcjonalnych inwestycji znajduje się rewitalizacja kwartału C, czyli ulic Piłsudskiego, Mickiewicza i Wojska Polskiego.

Stargardzkie TBS otrzymało już w przeszłości tytuł „Budowa Roku”. Nagrodę pierwszego stopnia w kategorii budynki mieszkalne przyznano za zespół segmentów mieszkalnych dla osób w wieku +55 przy ul. Śniadeckiego. Nagroda była za rok 2009.
Tegoroczni laureaci zostaną wyłonieni po przeprowadzeniu trzech etapów: formalnym – obejmującym rozpatrzenie dokumentów wniosku, wstępnej ocenie obiektu - na podstawie analizy dokumentów oraz wizji lokalnej oraz fazie finałowej - szczegółowej analizie dokumentów oraz wniosków wynikających z wizji lokalnych. Obecnie trwa trzeci etap.

W ramach rewitalizacji kwartału C wykonano m.in. prace remontowe, rozbiórkę dachów i nadbudowę ostatniej kondygnacji, wyburzenie dwóch narożnych kamienic i wybudowanie w ich miejsce nowych, rozbiórkę komórek lokatorskich wewnątrz kwartału, ułożenie nowych instalacji, doprowadzenie i podłączenie do budynków instalacji c.o. Ponadto zabudowano przestrzeń kwartału wewnątrz garażem wielopoziomowym. Utworzono tam też teren rekreacyjny dla mieszkańców i zadbano o udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. 
Po rewitalizacji uzyskano 8 kamienic (w tym jedna dwuklapkowa), 58 lokali mieszkalnych, z czego dwa to mieszkania rodzinkowe, a dwa kolejne przystosowane dla niepełnosprawnych. Ponadto utworzono 25 lokali usługowych i 75 miejsc postojowych.

W marcu do Stargardu przyjechała komisja, która przeprowadziła wizję lokalną. Oceniano: jakość robót, organizację budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne, bezpieczeństwo pracy i ochronę zdrowia, przebieg i formę finansowania inwestycji, koszty realizacji, rozwiązania formalno-prawne w procesie inwestycyjnym, a także udział inwestora w realizacji obiektu budowlanego i oddziaływanie inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.

, Źródło artykułu: http://www.stargard.pl/, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola