Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Studenci z wizytą w urzędzie

Data publikacji: 2013-05-27, Data modyfikacji: 2013-05-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Blisko czterdzieścioro młodych ludzi przyjechało na zajęcia terenowe do Urzędu Miejskiego w Stargardzie. Studenci kształcą się w Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego – na kierunku Gospodarka Przestrzenna.

Zgodnie z profilem studiów – najwięcej czasu poświęcono na zagadnienia związane z różnymi formami użytkowania i zagospodarowania miejskiej przestrzeni. Dyskutowano także o rewitalizacji, realizowanej w Stargardzie z sukcesem.

W spotkaniu udział wzięły m.in. Małgorzata Ruszkiewicz – Kwapień - architekt miejski oraz Sylwia Dłużewska – zastępca dyrektora Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego. Studenci dowiadywali się, jak wygląda proces tworzenia parków przemysłowych i jakie korzyści w związku z nimi zyskuje miasto.

W ramach wizyty zorganizowano także wycieczkę do Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii oraz na Stare Miasto.

UM Stargard Szczeciński, Źródło artykułu: www.stargard.pl, Autor zdjęć: UM Stargard Szczeciński
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola