Belka
Poniedziałek, 17 Czerwca 2019   imieniny: Albert, Laura, Adolf
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szkoła równych szans

Data publikacji: 2013-02-27, Data modyfikacji: 2013-02-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Szkoła równych szans

W Szkole Podstawowej nr 3 w Stargardzie rozpoczyna działanie program "Trójka szkołą równych szans" realizowany w ramach projektu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Prace i starania nad wdrożeniem projektu trwały 3 lata. Z ponad osiemdziesięciu szkół, które złożyły projekty programów, tylko trzydziestu udało się uzyskać akceptację. W sumie program skierowany jest do 217 uczniów klas 4 - 6. Na jego realizację przeznaczono dokładnie 463 646 złotych, z czego 419 750 zł stanowią fundusze pozyskane przez szkołę ze środków unijnych. - Głównym celem projektu jest podniesienie umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych, które są bardzo istotne - przyznaje Romuald Bobrowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie. - Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań lub też nadrobienia zaległości przez realizację zajęć wyrównawczych. Dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności objęto szczególnym wsparciem poprzez realizację zajęć specjalistycznych, doradczych oraz pedagogiczno - psychologicznych. Dziś jesteśmy placówką, w której faktycznie każdy ma równe szanse, a więc tytuł projektu "Trójka szkołą równych szans" jest jak najbardziej trafny.

Przed realizacją projektu przeprowadzono dokładną analizę potrzeb i preferencji uczniów uwzględniając opinię rodziców. W szkole przeprowadzono badania oczekiwań uczniów i rodziców w zakresie rozwijania ich zainteresowań. Szczególną uwagę zwrócono na ucznia potrzebującego wsparcia dydaktycznego i psychologicznego. - W szkole działa internet bezprzewodowy, są dwie sale komputerowe, dwie sale językowe ze specjalistycznym sprzętem audio oraz osiem sal wyposażonych w tablice interaktywne - wylicza Romuald Bobrowicz. - Uruchomiona zostanie platforma e - learning. Dzięki takiemu zapleczu dydaktycznemu zajęcia będą atrakcyjną formą nauczania i zdobywania wiedzy. Idea multimedialnych e - lekcji polega na aktywizacji wszystkich uczniów, którzy będą autorami materiałów dydaktycznych wykorzystywanych przez całą szkołę na platformie edukacyjnej. 


W ramach projektu powstanie również poradnik "Jesteśmy równi". Obejmować on będzie materiał z zakresu idei równości płci, m.in. przełamywanie w uczniach społecznie zaszczepionych stereotypów kulturowych dotyczących płci. Poradnik opracowany zostanie w formie elektronicznej i umieszczony na platformie e - learningowej, więc będzie trwałą wartością dla Szkoły Podstawowej nr 3. Nad realizacją całego projektu czuwa Akademia Rozwoju Nauki z Poznania. 

, Źródło artykułu: http://www.stargard.pl/, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola