Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tak się bawił III sektor

Data publikacji: 2012-09-19, Data modyfikacji: 2012-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Tak się bawił III sektor

I Stargardzki Festyn Organizacji Pozarządowych „Pod Zieloną Gruszą" przeszedł do historii. Frekwencja dopisała, mimo zmiennej pogody. Była jednak dobra zabawa i integracja środowiska III sektora - wszystko pod patronatem Prezydenta Miasta.

Festyn odbył się na terenie Domu Kultury Kolejarza przy ul. Szczecińskiej. Muzyka, taniec, smaczna kuchnia, prezentacje rękodzieła i dorobku organizacji pozarządowych. W niebo poleciało 100 balonów rozdanych uczestnikom przez Stowarzyszenie Amazonek „Stokrotka". Balony symbolizowały radość życia oraz miały przypominać, że Amazonki są wśród nas.

Odbyły się również prezentacje sprzętu rehabilitacyjnego oraz zdrowej żywności i artykułów zielarskich. Na lubiących bardziej kameralne warunki i aktywność intelektualną czekały stoliki do brydża i szachów. Nie ma dobrej zabawy na świeżym powietrzu bez grilla. Organizatorzy i pod tym względem zadbali o żołądki uczestników, ale można było zjeść także specjały wyprodukowane domowymi sposobami, serwowane przez koła gospodyń wiejskich. Później, dla poprawienia samopoczucia, można było zbadać ciśnienie oraz poziom cukru we krwi.

Festyn „Pod Zieloną Gruszą" miał służyć przede wszystkim integracji środowiska organizacji III sektora działających w Stargardzie. Był też świetną okazją dla stowarzyszeń aby pochwaliły się swoim dorobkiem. Zorganizowany został po raz pierwszy, lecz ma być odtąd imprezą cykliczną. Inicjatorami imprezy były lokalne organizacje pozarządowe. Koordynatorem Festynu była Anna Rybak ze stargardzkiego koła Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. Wsparcia finansowego udzieliło Miasto poprzez Stargardzkie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, działające w DKK przy ul. Szczecińskiej.

 

stargard.pl, Źródło artykułu: stargard.pl, Autor zdjęć: stargard.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola