Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Viga i Nero wstępują do Policji

Data publikacji: 2012-12-13, Data modyfikacji: 2012-12-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Viga i Nero wstępują do Policji

Dzięki środkom przekazanym przez Prezydenta Stargardu nasi policjanci zakupili dwa młode owczarki niemieckie. Przyszli funkcjonariusze aktualnie przechodzą szkolenie.

Czworonożni funkcjonariusze od lat wspierają policjantów garnizonu stargardzkiego. Obecnie w czynnej służbie są trzy psy patrolowo – tropiące, których zdolności i pomoc przy codziennych działaniach jest nieoceniona. Jednak dwa z nich w ciągu najbliższych dwóch lat przejdą na zasłużoną emeryturę. Mają już następców.

Dwa 18-miesięczne owczarki niemieckie zostały zakupione dzięki prezydentowi Sławomirowi Pajorowi, który w ten sposób może skutecznie wpływać na bezpieczeństwo i porządek w mieście. Za pozyskane fundusze zakupiono również sprzęt wykorzystywany do tresury tych psów. „Viga” i „Nero”, bo tak się wabią, raz w miesiącu uczęszczają wraz ze swoimi przewodnikami na kilkudniowe kolokwia do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie każdorazowo sprawdzany będzie stopień wytresowania czworonogów.

Psy, aby mogły pracować w Policji poza wymogami zdrowotnymi muszą cechować się chęcią współpracy z człowiekiem. Przed „wstąpieniem” do służby każdorazowo sprawdza się i ocenia predyspozycję psa do tresury policyjnej, poddaje się go polowym próbom charakteru obejmującym aportowanie, szukanie przedmiotu z naniesionym nośnikiem zapachowym, reakcję na strzał, obronę przewodnika oraz czujność i popęd do samoobrony. Poszukiwane są predyspozycje do pracy węchowej w określonej specjalizacji. Sprawdzana jest również pasja psa do aportowania różnych przedmiotów, radość z zabawy i pewność w zachowaniu. Przy sprawdzaniu odporności na strzał bada się reakcję na sam odgłos strzału gdyż ta umiejętność jest niezbędna w służbie. Pożądanym zachowaniem u psa jest brak jego reakcji na huk, spokój i równowaga. Badane są także zdolności obrończe psa i pewność jego zachowania w sytuacji zagrożenia pod nieobecność opiekuna. Pies poddawany takiej próbie powinien wykazać się czujnością opartą na nieufności oraz pożądaną ostrością. Spełnienie powyższych kryteriów kwalifikuje psa do służby w Policji.

, Źródło artykułu: http://www.stargard.pl/, Autor zdjęć: Piotrus
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola