Belka
Czwartek, 28 Października 2021   imieniny: Judyty, Szymona, Tadeusza
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zgłaszamy mecenasów kultury

Data publikacji: 2016-11-24, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Zgłaszamy mecenasów kultury
Do 31 grudnia składać można wnioski o uhonorowanie tytułem Mecenasa Kultury Stargardu za rok 2016.

Tytuł Mecenasa Kultury Stargardu przyznaje Prezydent Miasta z inicjatywy własnej lub na pisemny wniosek działających na terenie miasta:
- instytucji i placówek kultury,
- związków i stowarzyszeń twórczych i kulturalnych oraz środowisk artystycznych,
- szkół artystycznych oraz placówek oświatowo-wychowawczych.
 

Zgodnie z uchwałą Nr XXII/253/2012 Rady Miejskiej w Stargardzie z dnia 30 października 2012 roku w sprawie ustanowienia tytułu Mecenasa Kultury Stargardu jest to nagroda honorowa. Stanowi ona wyraz uznania i uhonorowania osób fizycznych i prawnych oraz jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej za znaczące wsparcie działalności artystycznej i kulturalnej, w tym także organizacji wydarzeń kulturalnych oraz działalności na rzecz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami, prowadzonej na terenie miasta Stargard przez instytucje kultury, artystów, organizacje pozarządowe, szkoły artystyczne i placówki oświatowo-wychowawcze.

Wnioski dostępne są na stronie internetowej

Więcej informacji sprawie udzielają pracownicy Wydziału Kultury, Sportu i  Turystyki Urzędu Miejskiego, tel. 91  578 12 61, e-mail: m.bak@um.stargard.pl.
redakcja, Źródło artykułu: stargard.pl, Autor zdjęć: stargard.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola