Belka
Piątek, 3 Maja 2024   imieniny: Maria, Nina, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Program - "Dostępność Plus"

Data publikacji: 2019-04-29, Data modyfikacji: 2019-05-01
A A AWydrukDrukuj  
 
W załączeniu znajduje się zaproszenie Pani Minister Małgorzaty Jarocińskiej-Jedynak, podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju do udziału w szkoleniach poświęconych dostępności przestrzeni i budynków w ramach rządowego Programu Dostępność Plus. Celem Programu Dostępność Plus jest szeroko rozumiana poprawa dostępności przestrzeni publicznej dla osób o szczególnych potrzebach. Dzięki programowi osoby z niepełnosprawnościami i osoby starsze uzyskają szansę niezależnego i godnego życia. Przestrzeń i budynki powinny być zaprojektowane świadomie, w sposób przyjazny dla każdego obywatela. Dostępne mieszkanie, urząd, szkoła, teatr czy park to warunek samodzielności i niezależnego życia każdego z nas. Szkolenia obejmą 1 500 pracowniczek i pracowników administracji publicznej wykonujących zadania dotyczące planowania przestrzennego i procesu inwestycyjno- budowlanego. Szkolenia rozpoczynają się od początku tego roku oddzielnie dla poszczególnych grup zawodowych, w tym dla kadr planowania przestrzennego, pracowników administracji architektoniczno-budowlanej, pracowników nadzoru budowlanego, służb konserwatorskich. Podstawą oferty szkoleniowej są opracowane na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Standardy dostępności budynków dla osób z niepełnosprawnościami” zawierające szereg wskazówek jak projektować uwzględniając zróżnicowane potrzeby osób starszych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcjami wzroku, czy słuchu. Podczas szkoleń uczestnicy będą mogli wymieniać się dobrymi praktykami, dzielić się swoimi doświadczeniami, co pozwoli na szersze zastosowanie standardów dostępności w ich pracy. Szkolenia dla pracowników administracji pozwolą na projektowanie i wdrożenie sprawdzonych rozwiązań, wykorzystywanych na świecie do wspierania samodzielnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami, podnosząc ich jakość życia oraz zwiększając możliwości ich udziału w życiu lokalnej społeczności. Szczegółowe informacje dotyczące szkoleń oraz formularz rekrutacyjny znajdą Państwo na stronie internetowej: http://blizejdostepnosci.pl/. zaproszenie do pobrania - pobierz   Z wyrazami szacunku,Departament Polityki PrzestrzennejMinisterstwo Inwestycji i Rozwojuwww.miir.gov.pl

Pełna treść wiadomości na: chociwel.pl/informacje/aktualnosci/program-dostepnosc-plus
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola