Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Stargard Szczeciński - Pociąg złomowy rel. Stargard Szcz. - Gdynia Postojowa

 
07-03-2011, Stargard Szczeciński. Na początek zdjęcie: lukasy.kolej.org.pl/zalinkuj/zlomzug.jpg Teraz kilka słów: normalnie nie kręcę filmów o takiej dramatycznej jakości (brak statywu, pod światło, nagrywane od połowy akcji bo zdjęcie ważniejsze) nie wspominając już publikacji, niemniej tym razem zrobiłem wyjątek. Uznałem, że warto pokazać ten niecodzienny pociąg, w składzie którego znalazły się wagony sypialne, kuszety oraz jeden wagon barowy, sprzedane w przetargu przez PKP IC z przeznaczeniem na złom. Całość kupiła firma utylizacyjna z Gdyni, dlatego też skład udaje się właśnie tam. Gwoli ścisłości: pociąg prowadziła EU07-144, po lewej mamy EN57-1953, zaś po prawej do kadru wjechał ET22-875 z jakimś pociągiem towarowym z kierunku Poznania.

 


lukasypl
 
Data pliku video: 2011-03-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola