Belka
Wtorek, 25 Czerwca 2019   imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zasłużeni dla rozwoju i promocji Gminy Chociwel - 2018

Data publikacji: 2018-12-21, Data modyfikacji: 2018-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Wkład pracy społecznej na rzecz lokalnej społeczności jest bezcenny. Nie da się go policzyć, oszacować czy wycenić, lecz warto o nim pamiętać i doceniać. Chęć włączania się do pracy społecznej najczęściej wyrasta z wychowania wyniesionego z domu, dlatego świadczy to bardzo dobrze nie tylko o danej osobie, ale i o jej całej rodzinie. Warto nadmienić, że społeczeństwo „Ziem Odzyskanych” ma utrudnione zadanie w budowaniu lokalnych tradycji, stąd tym bardziej wartościowa staje się praca społeczników. W dniu 19 grudnia 2018 roku, na III sesji Rady Miejskiej w Chociwlu VIII kadencji, władze gminy doceniły osoby zasłużone dla naszego samorządu. W tym roku wyróżnienie otrzymały dwie osoby: Bronisława Ślusarczyk i Andrzej Zieliński. Warto przypomnieć, że  w zeszłym roku tytuł ten nadano po raz pierwszy. Otrzymała go Anna Czaboryk z Bobrownik.Tegoroczni wyróżnieni, swoją pracą na rzecz lokalnej społeczności również zapisali się złotymi zgłoskami w najnowszej historii Chociwla i okolic. Andrzej Zieliński jest mieszkańcem Chociwla od urodzenia. Nieszczęśliwy wypadek zmusił go do korzystania  z wózka inwalidzkiego. Przeżycia te skłoniły go do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym. W 1998 roku założył terenowe koło Towarzystwa do Walki z Kalectwem, które nieprzerwanie działa do dziś. Poświęca swój czas na realizowanie wielu działań pomocowych na rzecz osób niepełnosprawnych. W ich zakres należy włączyć wszelką współpracę z innymi organizacjami oraz samorządami. Osobą wnioskującą o przyznanie Andrzejowi Zielińskiemu tytułu była Marzanna Orzeszak, którą poparli członkowie koła Towarzystwa do Walki z Kalectwem.Pani Bronisława Ślusarczyk związana jest z Chociwlem od 1946 roku, kiedy przyjechała w te strony wraz z rodziną. Jej życie zawodowe związane było z Bankiem Spółdzielczym w Chociwlu, w którym przez czterdzieści lat piastowała stanowisko dyrektora. Pomimo licznych obowiązków służbowych i rodzinnych, włączała się do pracy społecznej. Przez 25 lat pełniła również funkcję radnej Rady Miejskiej w Chociwlu, udzielając się na polu gospodarczym, kulturalnym i oświatowym. W przeszłości była już kilkakrotnie odznaczana i bez wątpienia jest osobą zasłużoną dla rozwoju i promocji Gminy Chociwel. Wniosek o przyznanie jej tego tytułu złożył Przewodniczący Rady Miejskiej w Chociwlu - Wojciech Kalinowski.Po wręczeniu, przez burmistrza - Stanisława Szymczaka upominków osobom wyróżnionym, głos zabrali sami zasłużeni. Nie obyło się bez ciepłych słów, wspomnień i wzruszeń. Laureaci otrzymali zasłużone oklaski i gratulacje od radnych i zaproszonych gości. Przyznany tytuł i ceremonia jego wręczenia tak naprawdę były podziękowaniem od całej społeczności Gminy Chociwel za zaangażowanie i wkład pracy na jej rzecz. Andrzej PuławskiRadny Rady Miejskiej  

Pełna treść wiadomości na: chociwel.pl/informacje/aktualnosci/zasluzeni-dla-rozwoju-i-promocji-gminy-chociwel-2018
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stargardzki

Powiat stargardzki - powiat w województwie zachodniopomorskim (północna część) ze stolicą w Stargardzie (Szczecińskim). Zaliczają się do niego gminy Stargard (gmina miejska), Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku.

Powiat zaprasza na swoje ziemie bogatą ofertą atrakcji, które wynikają także z naturalnych uwarunkowań. Jeziora pozwalają na żeglowanie, nurkowanie, a i wędkarze zamoczą tu kija. Las oferuje swoje skarby w postaci dorodnych grzybów i jagód, każdemu, kto zdecyduje się na spacery wśród różnorodnego drzewostanu. Na szlaki turystyczne można wybrać się zarówno pieszo, jak i na rowerze. Istnieje też możliwość spływów kajakiem. Trzeba pamiętać o zabytkach w postaci drewnianych kościołów na wsiach oraz pałaców i dworków.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola